خواندن 6 دقیقه 12 نظر... بازدید1300..
5 راز پیشرفت سایت های موفق


 

5 راز پیشرفت سایت های موفق

کسب و کارهای زیادی در اینترنت موفقیت های خیره کننده ای در مدت زمان کوتاهی رقم زده اند. دلایل بسیاری برای موفقیت این قبیل سایت ها ذکر شده است؛ ما در اینجا 5 راز بسیار مهم و اساسی را که باعث پیشرفت و درخشش چنین کسب و کارهایی در فضای مجازی شده، مورد بررسی قرار می دهیم. لازم به ذکر است که این موارد برای تمام کسب و کارهایی که بر بستر اینترنت کار می کنند صادق است:


1.    تمرکز بر روی یک موضوع
اصولاً همۀ ما دوست داریم که سریع پیشرفت کنیم و به نتیجه برسیم. اشتباهی که بیشتر افراد مرتکب می شوند این است که تعداد زیادی از اصول و تکنیک های بازاریابی در اینترنت را می آموزند و همزمان همه را پیاده می کنند. اما این روش نتیجه نمی دهد و خیلی زود آن ها را ناامید می کند!
اینگونه افراد یک کمپین رسانه های اجتماعی به راه می اندازند و در کنار آن به سئو (SEO) می پردازند و کار تبلیغات را هم شروع می کنند غافل از اینکه این شیوه کار کردن نتیجه ای جز شکست ندارد. اما کارآفرینان موفق اینترنتی تنها بر روی یک استراتژی تمرکز می کنند. مثلاً بر روی تولید محتوای مناسب سرمایه گذاری می کنند و زمانی که نتیجه گرفتند سراغ مرحله بعد می روند.

2.    پیگیری و آزمایش اجرای کار
افراد موفق می دانند یک عامل کوچک می تواند نتایج چشمگیری رقم بزند بنابراین هنگام اجرای برنامه ها همه چیز را به دقت آزمایش و پیگیری می کنند.
آنها همه مراحل مانند طراحی سایت، کمپین، تولید محتوا، بررسی نظرات، زمان های انتشار را بررسی کرده و سعی و خطا می کنند تا به نتیجه مطلوب دست یابند.
بیشتر افراد وقتی روشی را یاد می گیرند عینا
ً کپی و اجرا می کنند بی خبر از اینکه ممکن است آن روش برای کسب و کار آنها مناسب نباشد و یا نیاز به تغییراتی داشته باشد.
 

analysis digital marketing
 

3.    مدیریت نقدینگی
بیشتر افراد به محض اینکه از کسب و کار اینترنتی خود درآمدی به دست می آورند بلافاصله آن را برای امور شخصی خرج می کنند. این بدترین کاری است که می توان انجام داد.
افراد موفق در حوزه اینترنت درآمد را به شکلی مدیریت می کنند که صرف توسعه همان کسب و کار شود. آنها می دانند وقتی کاری در مسیر رشد قرار دارد باید به آن رسیدگی کرد.

4.    آنها زود نا امید نمی شوند و ادامه می دهند.
در بازاریابی اینترنتی همیشه اوضاع بر وفق مراد شما پیش نخواهد رفت. گاهی کاری انجام می دهید و نتیجۀ لازم به دست نمی آید. در این مواقع غالباً اشخاص نا امید می شوند و فکر می کنند دچار یک شکست زود هنگام شده اند و باید تسلیم شوند اما آدم های موفق در حوزه کسب و کارهای اینترنتی یک گام به عقب بر می گردند و بررسی می کنند که مشکل از کجا بوده و از این اتفاقات تجربه های ارزشمندی بدست می آورند، فرصتی که افراد معمولی از دست می دهند.

5.    تمرکز بر روی تولید محتوا
کسانی که مبتدی هستند در ابتدا توان و تمرکز زیادی بر روی تولید محتوا می گذارند اما خیلی زود آن را رها می کنند. آنها نمی دانند که چرخۀ فروش باید تکمیل شود تا مخاطب آنها تبدیل به مشتری شود.
اما اشخاص باتجربه در بازاریابی اینترنتی همواره در حال تولید و گسترش محتوا و محصولات هستند. آنها می دانند که مخاطبان قبل از خرید از آنها باید چرخه خرید را طی کنند. آنها می دانند که شاه کلید موفقیت در فضای مجازی محتوای ارزشمند و جدید است.

مطالبی که ذکر شد 5 مورد از مهم ترین عوامل موفقیت سایت های مطرح بود. شما می توانید با در نظر گرفتن این موارد پیشرفت چشمگیری در حوزه بازاریابی اینترنتی تجربه کنید.