خواندن 6 دقیقه 12 نظر... بازدید1300..
شش دروغ بزرگ درباره بازاریابی اینترنتی

شش دروغ بزرگ درباره بازاریابی اینترنتی!

بازاریابی اینترنتی یکی از مهم ترین پایه های موفقیت شرکت ها در فضای اینترنت است. امروزه هر شرکتی که کالایی یا خدمتی برای ارائه داشته باشد لازم است حضور فعالی در بازار رقابتی آنلاین پیدا کند. اما لازمۀ ورود به این بازار و دستیابی به فروش بیشتر بر بستر اینترنت، کسب اطلاعات و دانش و تخصص کافی است.
درباره بازاریابی اینترنتی تا دلتان بخواهد آموزش و مطلب وجود دارد اما آیا تمام این مطالب درست است؟ باید بگوییم که خیر! علیرغم باور رایج، برخی از آن ها کاملاً نادرست و دروغ هستند و ما در این مقاله سعی داریم تا تعدادی از دروغ های بزرگ را در این حوزه برای شما آشکار کنیم:

 

1- برای بازاریابی اینترنتی همه چیز را باید بدانید!
این گفته کاملاً اشتباه است. بازاریابی اینترنتی اصولی دارد که بسیار اندک هستند و پس از آن لازم است تا شما اقدام کنید.
مطالب و آموزش های بسیار زیادی دربارۀ بازاریابی اینترنتی و فروش اینترنتی وجود دارد اما عمر برخی از آنها به یک ماه هم نمی رسد و قبل از اینکه شما از آنها استفاده کنید منقرض شده اند. برخی از تکنیک ها و روش های سئو (SEO) برای موتورهای جستجو که قبلاً موثر بودند، الان دیگر کارایی ندارند و حتی اثر منفی هم دارند. بنابراین مهم ترین موضوع اقدام کردن و سریع بودن در فضای اینترنت است.

 

internet marketing
 

2- لازم است که فروشنده خوبی باشید
شاید تعجب کنید اما این هم نادرست است!
کاربران فضای مجازی دوست ندارند خرید کنند و پول بپردازند! آن ها دوست دارند سرگرم شوند یا مشاوره بگیرند! بنابراین شما باید سرگرم کننده خوبی باشد. به عبارت بهتر اگر شما بتوانید آنها را خوب سرگرم کنید یا درست مشاوره بدهید مطمئن باشید از شما خرید هم می کنند.
دوران فروش مستقیم تمام شده است. امروزه با وجود رقابت بسیار بالا در بازار دیگر نمی توانید به فروش مستقیم و پر سود فکر کنید. چیزی که شما را متمایز می کند فروش غیر مستقیم است.

3- می توان به رایگان در اینترنت تبلیغات مؤثر کرد
بسیاری از افراد فکر می کنند که با تبلیغات رایگان در سایت ها و برنامه های اینترنتی مختلف می توان به اندازۀ تبلیغات پولی نتیجه گرفت. اما این هم یک دروغ بزرگ است.
شاید خیلی از سایت ها و برنامه ها برای شما تبلیغات رایگان انجام دهند اما نتیجۀ آنها بسیار ناچیز است. واقعیت این است که تنها تبلیغات پولی و اصولی می تواند شما را به نتایج مورد در نظر در بازاریابی اینترنتی برساند.
حتی از نظر هزینه هم تبلیغات رایگان منطقی نیست چون شما باید زمان و پول زیادی برای انجام آن صرف کنید و با توجه به بازگشت سرمایه (ROI) نتیجۀ آن ناامید کننده است.
برای بازاریابی اینترنتی شما باید کارهای بزرگ و عجیب انجام دهید.
 

Paid advertising
 

4- ترافیک همه چیز است!
شاید فکر کنید که آمار بازدیدکنندگان یا ترافیک عامل موفقیت یک کسب و کار اینترنتی است. اما این هم یک دروغ بزرگ است!
ترافیک اگر بی هدف باشد نه تنها باعث موفقیت نمی شود بلکه خیلی زود شما را دچار مشکل خواهد کرد! بله تعجب نکنبد اگر شما برنامه ای برای بازدید کنندگان نداشته باشید، آنها خیلی زود سایت شما را ترک می کنند، گوگل هم سایت شما را یک سایت بی فایده تلقی کرده و رتبه تان را کاهش می دهد.
سایت هایی وجود دارند که با ترافیک بسیار پایین ولی با رعایت اصول درست نتایج عالی کسب می کنند و سایت هایی هم هستند که با ترافیک بالا به سختی می توانند هزینه ها را بپردازند.
چیزی که در بازاریابی اینترنتی مهم است نرخ تبدیل است. نرخ تبدیل مشخص می کند که چند درضد از بازدیدکنندگان شما تبدیل به خریدار می شوند.

5- این هم یک دروغ بزرگ است!
تقریبا
ً همه کسانی که با بازاریابی اینترنتی آشنایی ندارند فکر می کنند باید کاری شگرف و عظیم انجام دهند تا نتیجه بگیرند. اما حقیقت آن است که بازاریابی اینترنتی هم از یک سری کارهای کوچک و هدفمند شروع می شود و آرام آرام نتیجه می دهد.
اینگونه نیست که با یک تبلیغ وسیع و پر هزینه یک شبه نتیجه بگیرید (مگر اینکه کلاهبرداری کنید!)
تولید محتوای درست و ایجاد اعتبار و اطمینان بین مخاطبان لازمۀ حصول نتایج پایدار است. بنابراین هر چقدر هم کارهای عجیب و خلاقانه انجام دهید تا محتوا و محصول مناسبی نساخته باشید، انتظار نتایج بزرگ داشتن، بی فایده است.

به این ترتیب شما در این مقاله با شش دروغ رایج در مورد بازاریابی اینترنتی آشنا شدید اما نکات دیگری هم هست که قبل از آغاز کسب و کار اینترنتی لازم است دربارۀ آن ها بدانید. برای کسب آگاهی بیشتر در این زمینه می توانید به بخش مشاوره مراجعه کنید و از تیم مانا ایده مشاورۀ رایگان دریافت نمایید.